Paykasa

Paykasa

Paykasa denildiği zaman internet ortamında sanal âlemde elektronik para olarak bilinir. Bu kartın tek amacı ise inşalara internet âleminde kullanışlı ve sorunsuz güzel bir ödeme seçeneği sağlamaktır. Bu kartın kökeni İngiltere’ nin Londra şehri ile bağlantılıdır. 5 yıllık deneyimi olan bu kart %100 güvenilir Paykasa ile kendinizi daha iyi hissedersiniz. Paykasa kart numarası en güvenli algoritma ile üretilmiş olup e-pin sisteminin en başarılı örneğidir. Bu kartın başarılı olmasının nedenlerinden biri diğer e-pin lerden çok daha güvenilir olmasıdır. Tabi burada dikkat edilmesi gereken en büyük ögelerden bu e-pin i nereden aldığınızdır. Bu kartın yapacağınız alışverişlerinizde tercih edilmesinin sebebi ise kullanımının çok basit olmasıdır. Bu kartın en önemli özelliklerinden birinin de seri olmasıdır.

Avrupa’ nın ve Türkiye’ nin en güvenilir kartı olan Paykasa kendinize uygun yatırımı yapıp 1 dakikadan az bir zamanda sahip olabileceğiniz ön ödemeli kart sistemi ile sizlere ayrıcalık katmaktadır ve sizlere en güvenilir bir şekilde alışveriş olasılığını sıfır riske indirmektedir.

Pay kart internet âleminde elektronik para olarak adlandırılan kart sizlere 19 haneli yerine 16 haneli olan bir sanal karttır. Bu kart ile yapacağınız online alışverişlerinizde 16 haneli kart numarası ile güvenlik kodu yani ( CVV) ve son kullanma tahini girip ödeme yapabilirsiniz. İnternette e-ticaret, alışveriş siteleri ve oyunlarda sizlerin kişisel kredi kartınızın bilgilerini paylaşmanızı önlemektedir ve sizi güvenlik altına almaktadır.

Güvenli bir şekilde internet üzerinden online alışverişlerinizi yapabilir ve birçok hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Tek kullanımlık olan Paykasa kartı ile dünyanın herhangi yerinde güvenli alışveriş yapmanız ve kişisel bilgilerinizi koruyarak üçüncü şahısların eline geçmesini engelleyebilirsiniz.

Bu kart şu anda Türkiye’ de 9 banka ile çalışmaktadır ve ilerleyen zamanlarda diğer bankalar ile de çalışmaya başlayacaktır.

Bu kart ile internetten online ödemelerde kullanılan bir aracı kart olan Paykasa havale ile kredi kartı ödeme seçeneklerinden yararlanabilmeniz mümkündür. Bu kart sayesinde gerçek paranızı müşteri temsilcileriyle irtibatta olup banka hesap numaralarından herhangi birine Paykasa kod tutarı karşılığı ile gönderdiğinizde Paykasa kart sahibi olabilirsiniz.

Paykasa firmasına ödeme yapıp daha sonra da sizlere verilen 16 haneli Paykasa kodunu geçen sitelerde güvenli bir şekilde Paykasa kartınızı kullanamaya başlayabilirsiniz. Paykasa dan paranızı çekebilmeniz için para yükleme sonunda hangi sitede bakiyeniz var ise Paykasa olarak bakiyenizi isteyeceksiniz. İçerde ne kadar bakiyeniz bulunuyorsa sizlere Euro olarak paranız verilir. Euro olan paranızı TL ye çevirmek isterseniz müşteri temsilcisi ile görüşmeniz yeterlidir. Eğer ATM’ lerden kartsız bir işlem yapacaksanız ücretleri her bankaya göre değişmekte olduğunu için ATM ekranında ne kadar kesileceğinin masrafını göstermektedir.

Bu kart 1 yıl süre geçerli olduğunu bilmenizde fayda vardır. Bu kartta Pin kodlarının bulunduğu, son kullanma tarihlerinin ve güvenlik numaralarının bulunduğudur. Kartlar ile birlikte verilen herhangi yetkili temsilcisine ulaştığınızda ve bu kartı satın aldığınızda verilecek sadece bunlardır. Paykasa kartını satın almak amacı ile ödediğiniz bedel dışında sizlerden hiç şekilde ek bir bedel talep edilmeyecektir. Yıllık veya benzeri başlık altında bir ücret ödeme söz konusu bile değildir.

Bu kart ile internetten yapacağınız alışverişlerde para harcamanın tek yolu olarak gözükse de son dönemlerde internette oynadığınız oyunlara da para yatırılmaktadır. Yatırılan bu paralar sayesinde kazanım sonucunda daha yüksek tutarların elde edilmesi oynanan oyunların eğlenceli olduğu anlamına gelir. Tek kullanımlık bu yatırımlarda paranızı oynadığınız oyuna göre yatırıp, tek kullanımlık ödeme şeklinde sağlayabilirsiniz.