RapidSSL

RADİP SSL

RADİD SSL 2005 yılından bu yana gelen GeoTrust tarafında satın alınmıştır. GeoTrust ise 2007 Ocak ayında Verisign tarafından satın alınmıştır. Şu an RAPİD SSL, Verisign güvencesi altında bir ürün ve markadır. RAPİD SSL, müşteriler için satın alınan ve sitelere kurulan bir güvenlik sertifikasıdır. GeoTrust’ un sahip olduğu ve yönettiği RAPİD SSL, güvenlik amaçlı SSL sertifikası satış platformudur. RAPİD SSL sertifikası sizlerin güvenliği açısından yararlı bir şekilde sunuş yapmaktadır. Bu sertifika sıklıkla tercih edilen bir SSL sağlayıcılarından olmasının nedenlerinden biriside uygun fiyatlarda yüksek kaliteli bir SSL sertifikaları sunmasıdır.

RAPİD SSL’ nin avantajı sizlere 30 gün boyunca deneme sürümü verip bu sürüm boyunca para iade garantisi de bulunmaktadır. RAPİD SSL sizleri düşünerek bütçenize uygun düşük bütçeli müşterilerin tercih ettiği SSL sertifika sağlayıcılarından biridir. Bu sertifikanın fiyatlarının düşük olması kesinlikle kafanız bir ön yargı oluşturmasın.

RAPİD SSL yıllarca süre gelen piyasanın içinde yer alan bir şirket olup hem de GeoTrust ve dolayısıyla Symantec’ in güvencesi altındadır. GeoTrust dijital bir sertifika olduğundan RAPİD SSL güvenilir bir SSL sertifikasıdır.

RAPİD SSL sertifikası T-Soft tarafından kurulan bir sertifikadır. Bu sertifika olmadan kredi kartı ve online para çekimi yapmanıza bankalar izin vermez. SSL sertifikası sipariş vermiş olduğunuz süreçte devreye girer, bunun nedeni ise bu sertifika devrede iken sayfaların yavaş açılmasıdır. Bu sebeple güvenlik açısından RAPİD SSL sertifikası sizlere büyük katkılarda bulunmaktadır. RAPİD SSL sertifikasını yıllık olarak satın alabilirsiniz ve bir ömür boyu satış modeli de bulunmamaktadır. T-Soft e-ticaret yazılımı için yıllık olarak ödenmiş bu bedele sertifika bedeli de dâhildir.

Şimdi ki zamanda birçok site 256 bit RAPİD SSL kullanmaktadır. RAPİD SSL paketleri ayrı cana standart olarak 128 bit gelmektedir. Fakat sizler bu 256 bit satın alınması talebinde bulunursanız ücreti karşılığında sizlere bu kurulumu yapabilmektedir. 10 yılı aşkın olan SSL sertifika kaynaklı hiçbir kredi kartı dolandırıcılığı olayına rastlanmamıştır. Firma dışında temin edilen sertifikaların kurulumuna izin verilmez. SSL güvenlik sistemi tam bir güvenlik ve kesin koruma sağlamaktadır.

RAPİD SSL’ nin sizlerin karşısına 2 farklı çeşitte çıkmaktadır. Bunlar RAPİD SSL ve RAPİD SSL Checker dır. Kullanmış olduğunuz RAPİD SSL sertifikasının kurulumunu doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olduktan sonra sertifikanızın problem yaşamadan çalışıp çalışmadığından emin olmak için RAPİD Checker yani kontrol aracını kullanabilirsiniz.

RAPİD SSL sizlere bu konuda güvenli, hızlı ve hesaplı koruma imkânı sunmaktadır. Tüm bankalar RAPİD SSL standart şifreleme özelliğini içeren RAPİD SSL ürününü kabul etmezler. RAPİD SSL ürünü tüm browser yazılımları ile %100 uyumlu haldedir.

RAPİD SSL’ nin avantajlarından biri de kurulum hatalarına karşı sizlere ilk 5 gün sigorta imkânı sunmasıdır. İlk 5 gün içinde yeni sertifika talep etme hakkınız vardır. Müşteri ile RAPİD SSL sertifikası sağlandıktan sonra başlamakta ve 5 gün devam eden süreç sonrası yeni sertifika talepleri ve değişikliklerin gerçekleştirilmesi teknik olarak mümkün olmamaktadır. Sertifika dijital kimliğinizi belgeler ve bu kimlik bir şekilde 3.kişiler tarafından usulsüz kullanıldığı halde 10.000 DOLAR a kadar sigortalıdır. Fakat bu durumun bu vaziyete gelebilmesi için özel anahtarınızın ve sertifikanızın başka kişiler tarafından ele geçirilmesi gerekmektedir. Bu tip bir olayların oluşması normal şartlar altında imkânsızdır. RAPİD SSL ev sertifikası sağlamamaktadır.

Özetleyecek olursak SSL Web’ in en güvenilir protokol ya da güvenli ve meraklı gözlerden uzak güvenli bilgilerinizi tutmaya yarayan bir WEB sunucusuna bir tarayıcıdan şifrelenmiş veri göndermek için bir mekanizmadır.